Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Monografia Grzyby chronione Polski. Rozmieszczenie, zagrożenia, rekomendacje ochronne już dostępna!

Monografia Grzyby chronione Polski. Rozmieszczenie, zagrożenia, rekomendacje ochronne, którą Polskie Towarzystwo Mykologiczne objęło patronatem, została już wydrukowana. Wydawcą jest Instytut Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu (www.isrl.poznan.pl).

Jest to pierwsze tak obszerne opracowanie dotyczące chronionych w Polsce gatunków grzybów. Monografia zawiera fotografie i opisy owocników wszystkich (117) gatunków chronionych, krytyczną analizę ich rozmieszczenia w Polsce, określenie zagrożeń dotyczących poszczególnych gatunków i rekomendacje działań ochronnych. Książka jest wynikiem pracy 20. mykologów z całej Polski, w tym z Instytutu Biologii Ewolucyjnej Wydziału Biologii UW. Jest ona kierowana do szerokiego grona odbiorców, w tym teoretyków i praktyków mających bezpośredni wpływ na ochronę różnorodności przyrodniczej Polski.

Przygotowanie i druk książki zostały dofinansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Doskonała Nauka – dofinansowanie monografii naukowych (umowa nr DNM/SP/468952/2020), a także przez Polskie Towarzystwo Mykologiczne w związku z realizacją jego celów statutowych.

Więcej informacji na stronie: http://www.ptmyk.pl/?p=4459

Książkę można pobrać w formacie pdf ze strony: http://www.ptmyk.pl/?p=4499